Symposium začínajících neogrecistů / Συμπόσιο για νέους ερευνητές

Evropská společnost novořeckých studií ve spolupráci s dalšími organizacemi připravuje symposium pro mladé neogrecisty, studenty magisterského nebo doktorského studia. Symposium se bude konat v září tohoto roku ve španělské Granadě. Více informací zde: https://www.eens.org/?p=7111.

H Ευρωπαϊκή Εταιρεία Νεοελληνικών Σπουδών σε συνεργασία με άλλους φορείς ετοιμάζει το Α΄Συμπόσιο Νέων Ερευνητών Νεοελληνικών Σπουδών «Νέες προσεγγίσεις σε θέματα νεοελληνικών σπουδών». Το συμπόσιο θα πραγματοποιηθεί τον Σεπτέμβριο του 2022 στην Γκρανάδα. Περισσότερες πληροφορίες: https://www.eens.org/?p=7111.

 

Dotisk Základního kurzu novořeckého jazyka

Učebnice je opět dostupná např. prostřednictvím MUNIshopu!

Učebnice Základní kurz novořeckého jazyka, první moderní česká učebnice novořečtiny, nabízí komplexní výklad systému novořeckého jazyka na všech rovinách. Její třetí vydání prošlo důkladnou inovací a přináší nové učební texty, větší penzum cvičení a množství soudobé slovní zásoby. Hlavní předností učebnice jsou ucelené výklady gramatiky zahrnující také odborné názvosloví. Součástí je i klíč k řešení úloh, novořecko-český slovníček a tabulka nepravidelných sloves. K dispozici jsou rovněž audionahrávky úvodních textů jednotlivých lekcí a některých cvičení. Odkaz ke stažení audionahrávek je uveden na straně 4. Učebnice je určena jak začátečníkům, kteří mají zájem o studium novořečtiny, tak i pokročilejším studentům novořeckého jazyka

 

Nové číslo časopisu Neograeca Bohemica

Rádi bychom vás informovali o vydání nového (20.) čísla odborného recenzovaného časopisu ČSNS Neograeca Bohemica. Naleznete v něm příspěvky věnované novořecké literatuře (T. Valtinos, D. Solomos), divadlu (soluňské divadlo v době okupace) i tzv. celebrity studies (článek věnovaný J. Kennedyové). Z oblasti překladu je tentokrát věnován prostor novořeckému eposu N. Kazantzakise Odyssea, překladu tohoto jazykově komplikovaného díla se chopil M. Tomasco. Ve 20. čísle najdete také zprávy o aktivitách spojených s výukou novořečtiny nebo recenze nových publikací. Děkujeme šéfredaktorce časopisu Kateřině Bočkové Loudové a všem, kdo se na vzniku nového čísla NB podíleli. Časopis se v r. 2019 stal součástí Digitální knihovny Filozofické fakulty Masarykovy univerzity a jeho webové stránky naleznete zde.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info