Letní příměstské tábory 
Ústavu klasických studií

Ústav klasických studií pořádá již třetím rokem letní vzdělávací akce pro děti zaměřené na antiku. Letos to bude kromě tradičního programu příměstského tábora pro menší děti také letní škola pro děti již odrostlejší.

Za ztraceným pokladem s antickými hrdiny (příměstský tábor)

Achilleus, Odysseus, Herkules, Perseus a Théseus se rozhodli získat ztracený poklad olympských bohů. Bez tebe to však nezvládnou. Připoj se k jejich výpravě a pomoz jim. Třetí ročník úspěšného letního příměstského tábora s antickou tematikou.

  • KDY: 13.–17. 7. 2020
  • KDE: Brno areál Filozofické fakulty a plochy veřejné městské zeleně
  • PRO KOHO: 1.–5. třída ZŠ
  • CENA: 2.100,- Kč

Pro účastníky tábora bude po celý týden zajištěn organizovaný program v době od 9.00 do 16.00 (po dohodě lze děti pohlídat již od 8.00 a případně po 16.00) pod vedením zkušených animátorů a pedagogických pracovníků. Samozřejmostí je odpovídající hygienické a technické zázemí, jež bude zajištěno v prostorách Filozofické fakulty Masarykovy univerzity (areál Arna Nováka 1). Pro některé aktivity budou využity plochy veřejné městské zeleně (park Kraví hora, Wilsonův les), je tedy třeba počítat s přesuny po Brně s využitím MHD (jízdenky v ceně zahrnuty nejsou).

V ceně tábora je zahrnuto také stravování  společné obědy v přilehlém restauračním zařízení, dvě svačiny, pitný režim (případné dietetické požadavky vyplývající ze zdravotního stavu dítěte lze uvést v přihlášce).

Na akci již není možné podat přihlášku.

Jak se žilo v antice (letní škola)

Rádi byste se dozvěděli, jak se vzdělávaly děti v antice, jak a na co psali řečtí filozofové nebo co nosily spartské ženy? Chtěli byste si vyzkoušet hod antickým diskem, ochutnat punskou kaši nebo zažít oběť olympským bohům? Pak je přesně pro vás letní škola Ústavu klasických studií – týden plný zajímavých přednášek, workshopů a praktických ukázek z oblasti každodennosti antického člověka.

  • KDY: 13.–17. 7. 2020
  • KDE: Brno areál Filozofické fakulty a plochy veřejné městské zeleně
  • PRO KOHO: děti od 10 let
  • CENA: 2.100,- Kč

Pro účastníky letní školy bude po celý týden zajištěn organizovaný program v době od 9.00 do 16.00 pod vedením zkušených lektorů a pedagogických pracovníků. Samozřejmostí je odpovídající hygienické a technické zázemí, jež bude zajištěno v prostorách Filozofické fakulty Masarykovy univerzity (areál Arna Nováka 1). Pro některé aktivity budou využity plochy veřejné městské zeleně (park Kraví hora, Wilsonův les), je tedy třeba počítat s přesuny po Brně s využitím MHD (jízdenky v ceně zahrnuty nejsou).

V ceně akce je zahrnuto také stravování  společné obědy v přilehlém restauračním zařízení, dvě svačiny, pitný režim (případné dietetické požadavky vyplývající ze zdravotního stavu dítěte lze uvést v přihlášce).

Na akci již není možné podat přihlášku.

Ilustrační obrázek

Potřebujete více informací?

V případě jakýchkoliv doplňujících dotazů kontaktujte koordinátora akce:

Mgr. et Mgr. Tomáš Weissar

telefon: 732 218 105
e‑mail: