Informace pro studenty ÚKS

Studijní katalogy

Aktuální katalog studijních programů (pro studium zahájené na podzim 2019 a později) včetně kompletních studijních plánů najdete v ISu pod "Katalog programů".

Přehled studijních studijních oborů (pro studium zahájené nejpozději na jaře 2019) je k dispozici v ISu pod "Katalog oborů". Přehledy kompletních studijních oborů jsou tedy k dispozici pouze v rámci Registračních šablon.

Průběžnou kontrolu studia (pro studijní obory i programy) umožňuje v ISu aplikace "Kontrola průchodu studiem" v rubrice "Student". Před zahájením kontroly nezapomeňte zkontrolovat, že máte zvolenou správnou šablonu, která odpovídá Vámi studovanému studijnímu oboru nebo studijnímu programu.

Sloučení bakalářských programů latina a klasická řečtina

Od podzimu 2024 dojde ke sloučení bakalářských programů Klasický řecký jazyk a literatura a Latinský jazyk a literatura do programu Řecká a latinská studia. Pro studenty imatrikulované v roce 2022 a 2023 to bude znamenat mírné úpravy v seznamu povinných předmětů. Porovnání povinností podle jednotlivých plánů najdete v přiloženém souboru.
Starší studenti dostudují podle stávajících pravidel.
V případě nejasností se obracejte na Mgr. Janu Mikulovou, Ph.D.

Studentský spolek

Studenti Ústavu klasických studií mají možnost zapojit se do činnosti studentského spolku, který pořádá různé kulturní akce. Více o studentském spolku zde.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info