Malí hrdinové pomáhali Odysseovi na cestě z Tróje

Cestou je čekala mnohá dobrobružství, při jejichž překonávání se naučili střílet z luku, poskytnout první pomoc nebo uhasit hořící Tróju. Podívejte se, jak vypadal nový příměstský tábor Ústavu klasických studií FF MU.

24. 7. 2023 Tomáš Weissar

Ve třetím červencovém týdnu již tradičně ožily fakultní prostory letními vzdělávacími akcemi Ústavu klasických studií. Paralelně probíhal opět příměstský tábor pro mladší děti a letní škola pro děti starší. Zatímco program letní školy byl podobný s minulými ročníky, pro mladší děti si organizátoři připravili zcela nové dobrodružství: malí hrdinové pomáhali celý týden Odysseovi překonávat nástrahy na cestě z trojské války domů na Ithaku. Za pomoc se jim Odysseus nakonec štědře odměnil.