Výprava odvážných se vydala do trójské války
Zavedl je tam příměstský tábor Ústavu klasických studií. Děti se díky němu naučily plavit po moři nebo pohybovat v ráhnoví, postavily trójského koně, uspořádaly závody vozatajů a mnoho dalšího.
Ve čtvrtek 30. listopadu 2017 navštívil Ústav klasických studií velvyslanec Řecké republiky v ČR, pan Efthymios Efthymiadis. Pan velvyslanec se seznámil s vyučujícími i studenty oboru Novořecký jazyk a literatura, prohlédl si novořeckou knihovnu, projevil velký zájem o činnost ústavu i České společnosti novořeckých studií a přislíbil podporu našich budoucích aktivit.
Την Πέμπτη 30 Νοεμβρίου 2017 ο Πρέσβης της Ελλάδας στην Τσεχία, κ. Ευθύμιος Ευθυμιάδης, επισκέφτηκε το Ινστιτούτο κλασικών σπουδών του πανεπιστημίου μας. Ενημερώθηκε για τα έργα και τις δραστηριότητες του τμήματος Νεοελληνικής γλώσσας και λογοτεχνίας, ξεναγήθηκε στους χώρους και στις βιβλιοθήκες, συνομίλησε με το ακαδημαϊκό προσωπικό και τους φοιτητές, ενώ έδειξε ιδιαίτερο ενδιαφέρον και για τις δραστηριότητες της Τσεχικής Εταιρείας Νεοελληνικών Σπουδών και το περιοδικό Neograeca Bohemica. Ο κύριος πρέσβης δήλωσε την ηθική και έμπρακτη συμπαράσταση της ελληνικής πολιτείας προς το τμήμα και υποσχέθηκε να μας επισκεφτεί ξανά με την πρώτη ευκαιρία.
Zavedl je tam příměstský tábor Ústavu klasických studií. Děti se díky němu naučily plavit po moři nebo pohybovat v ráhnoví, postavily trójského koně, uspořádaly závody vozatajů a mnoho dalšího.
Podívejte se, jak probíhalo veřejné čtení z Aristofana v režii našeho studentského spolku.