Třetí setkání učitelů latiny a dějepisu - ONLINE

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

ráda bych vás pozvala na odložené třetí setkání v rámci kurzu CŽV Klasická tradice a současnost, které proběhne online formou prostřednictvím aplikace Zoom.

Setkání se uskuteční v sobotu 13. června od 10 hodin a bude mít obvyklou formu - dvě přednášky s "obědovou" pauzou uprostřed a závěrečná diskuse (viz níže). Setkání bude i v pauze běžet: kdo bude chtít, může ji využít pro obvyklou kuloárovou diskusi.

K setkání se připojíte kliknutím na tento odkaz:
https://cesnet.zoom.us/j/92039943808

Kdo v aplikaci Zoom ještě nepracoval, bude nejdřív vyzván k instalaci klienta, poté se bude moci připojit. Kdybyste měli jakékoliv technické problémy, prosím napište.
Pro účast na online setkání je výhodné mít k dispozici počítač/notebook s mikrofonem, popř. i kamerou (notebooky obojím zpravidla disponují), ale není to nutné, stačí počítač/notebook/tablet/mobilní telefon schopný přehrávat video se zvukem - je možné se zapojit do diskuse, i když nedisponujete mikrofonem, dotazy můžete psát do diskusního fóra setkání.

V případě jakýchkoliv otázek jsme vám k dispozici já nebo dr. Jana Mikulová, která bude schůzku v Zoomu moderovat (jana.mikulova@mail.muni.cz).

Se srdečným pozdravem
Markéta Melounová

Setkání proběhne v rámci akreditovaného vzdělávacího programu Klasická tradice a současnost: další vzdělávání středoškolských učitelů latiny a dějepisu (podrobnosti zde).

Program

  • 10,00–10,10 zahájení setkání

  • 10,10–11,40 PhDr. Alena Hadravová, CSc., DSc.: Kapitola z dějin astronomie aneb Co skrýval lodní vrak od ostrova Antikythéry?

  • 11,40–12,00 přestávka, diskuze

  • 12,00–13,30 PhDr. Marie Pardyová, CSc.: Krádeže antických uměleckých památek od starověku do II. světové války

  • 13,30–14,30 konzultace s přednášejícími

Pokud se semináře chcete zúčastnit a nejste přihlášeni do výše uvedeného vzdělávacího programu, potvrďte, prosím, svou účast na e-mailové adrese marmel@mail.muni.cz nebo telefonicky na čísle 549 49 5179 (event. 549 49 3850).

Pozvánka ke stažení ve formátu .pdf.

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info