Vyšla výroční publikace mapující sto let klasických studií v Brně

Gnóthi seauton: Sto let klasických studií v Brně v osobních vzpomínkách i úřední korespondenci

25. 5. 2019

Publikace vychází u příležitosti stého výročí založení Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně v rámci ediční řady MUNI ARTS 100.

Její první část vychází ze stejnojmenné výstavy studentů z roku 2016, jejíž infopanely jsou aktuálně vystaveny na ústavní chodbě. Přináší pohled na dějiny klasických studií v Brně v širším kontextu historie fakulty a společenského dění vůbec, a to zejména prostřednictvím přímého svědectví archivních pramenů a vzpomínek pamětníků, jejichž citacemi je protkána. Vše doplňují historické fotografie a faksimile archivních dokumentů.

Druhou část publikace tvoří reedice studie Františka Novotného, prvního ředitele semináře, Gymnasion aneb úvahy o řecké kultuře. Tato studie byla tiskem vydána naposledy v roce 1922. Odbornou i laickou veřejnost seznamuje s pojmy, na nichž, aniž si to uvědomujeme, stojí celá naše civilizace.

Publikace bude slavnostně představena na dni absolventů 15. června 2019. Již nyní je možné ji objednávat na Munishopu nebo do ní nahlédnout on-line v Digitální knihovně Filozofické fakulty MU.

Koupit knihu Přečíst on-line

Obálka knihy