Mladá krev přebírá otěže

První polikvidační schůze sice nebyla usnášení schopná, přesto však přinesla mnoho převratných změn. Jednak nové, zjednodušené stanovy a také změnu ve vedení spolku. Novým předsedou byl zvolen Martin Nikl, pokladnu bude střežit Lucka Pirochová.

16. 9. 2019 Tomáš Weissar

Bez popisku

Pondělí 16. září 2019 bude významným mezníkem v dějinách spolku. Konala se první polikvidační schůze, kde odstupující předseda představil nové, zjednodušené stanovy. Mezi nejzásadnější změny, které přinesly, patří:

  • zrušení členského příspěvku (přece nebudeme ještě platit za to, že děláme něco dobrovolně a navíc),
  • zrušení místopředsedy a mluvčího (už i tak je problém sehnat lidi do vedení),
  • nová možnost hlasování o méně závažných věcech na Facebooku (s docházkou na schůze to nebývá poslední dobou zrovna valné).

Několik členů bylo dále postoupeno mezi emerity (i to by mohlo mimochodem do budoucna pomoct, aby byly schůze usnášení schopné) a především bylo zvoleno nové vedení spolku! Předsednictví se ujal latinář Martin Nikl, pokladnu bude nově střežit Lucka Pirochová z dějin starověku.

To vše bylo schváleno schůzí, která nebyla usnášení schopná, ale jak bylo naznáno, teď už si to můžeme dovolit. A to je na tom to nejlepší! Alespoň bylo opravdu vneseno více punku do spolkové administrativy, po čemž bylo ostatně již dlouho voláno.

Kompletní nové stanovy čtěte zde


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info