Studenti sobě

Jak je psáno kdesi v útrobách tohoto webu, Studentský spolek při ÚKS nevznikl proto, aby fungoval jako nějaká sektářská skupinka žijící v izolaci, sama pro sebe, takříkajíc incurvata in se ipsam. Jedním z jeho hlavních cílů bylo stmelení studentského kolektivu na ústavu a zprostředkování efektivní vzájemné výpomoci uvnitř mantinelů, které vytyčuje studijní řád MU. Tato stránka má být produktem těchto ušlechtilých snah, přesněji řečeno jejich (doufáme šťastným) vyústěním.

Delfy

Každému z nás se už někdy stalo, že se nemohl z nějakého smrtelně důležitého důvodu zúčastnit nějaké té přednášky, zaposlouchal se do výkladu své oblíbené vyučující natolik, že ve svém omámení zapomněl psát, jindy zas psát nestíhal, neboť kadence slov nesoucích gigabyty informací byla rychlejší, než bylo jeho pero s to zaznamenat. A co teprve ty horké chvilky, kdy bylo zapotřebí připravit se na obávanou zkoušku (např. z literatury), ale po vlastních poznámkách jako by se země slehla?

Právě pro zmírnění dopadu těchto prekérních situací vzniklo virtuální úložiště Delfy. Zájemci zde mohou zdarma nalézt stále se rozrůstající množství studijních materiálů k předmětům z různých oborů. Přesně v duchu hesla "studenti sobě" jsou autory dokumentů sami studenti, což s sebou přináší řadu výhod, ale též nevýhod.

Největším plusem je, že se na obsahu Delf může podílet kdokoli z vás, kdo bude ochoten podělit se o své cenné materiály se stávajícími i budoucími kolegy. Stačí jen napsat na náš e-mail.

Nevýhodou pak je, že materiály mohou obsahovat místy zavádějící informace (co ostatně čekat od něčeho, co se otevřeně hlásí k proslulé delfské věštírně). Vaše příspěvky jsou totiž de facto necenzurované, podléhají pouze kontrole zamezující nahrání něčeho, co je v rozporu se studijním řádem MU (např. výsledky testů či eseje k okopírování zde určitě nenajdete).

Nevíš-li už, kudy dál, proč v Delfách by ses nezeptal? Na paměti však měj hlavně: ne vždy tu musí radit správně!

Vstoupit do Delf

Quizlet

Další pomůckou při studiu, především ve snaze proniknout do tajů cizích jazyků, je některým možná známá aplikace Quizlet. Na desítkách cvičení si zde můžete tříbit a fixovat znalosti, kterými následně mile překvapíte své vyučující. Stejně jako v případě Delf jde o projekt, který připravují studenti studentům, a budeme rádi, když se rozhodnete nám s ním pomoct, ať už podnětem či přímou spoluprací. Stačí napsat na náš e-mail.

Nejdou ti slovíčka do hlavy? Možná to Quizlet napraví.

Přejít na Quizlet při ÚKS

Užitečné odkazy

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info