Přejít na web ÚKS  |  23. 9. 2022, 17:12

Newsletter Ústavu klasických studií FF MU

Nadcházející akce

18. 3.

Certamen Latinum – moravské zemské kolo

I v letošním roce se na našem ústavu uskuteční moravské zemské kolo tradiční středoškolské olympiády v latinském jazyce.

Podrobnosti

22. 3.

Mezinárodní simultánní čtení Aristofana

Ústav klasických studií se opět připojí k celosvětovému veřejnému čtení z děl řeckých a latinských autorů. Letos přijde na řadu Aristofanův Ženský sněm. Čtení bude streamováno také online.

Podrobnosti

23. 3.

Třetí setkání učitelů latiny a dějepisu

I na jaře pokračujeme ve vzdělávacím programu (nejen) pro středoškolské učitele. Na programu setkání bude recepce Vergilia na Ukrajině a využití filmu ve výuce latiny.

Podrobnosti

9. 4.

Mešita: Architektura, funkce, význam

Mešita je architektonickou manifestací islámu. Musí však mít kopuli a minaret? Jakým historickým vývojem prošla její architektura a jakým výzvám čelí architekti mešit v moderní době? Na tyto a další otázky odpoví arabista Mgr. Martin Rudiš, Ph.D. 

Podrobnosti

15. – 18. 4.

Studijní soustředění 2024

Studijní soustředění v Daňkovicích u Sněžného se bude konat ve čtecím týdnu od 15. do 18. dubna 2024.

Podrobnosti

Jsou zobrazeny pouze akce, které se konají v následujících dvou měsících. Kliknutím sem se můžete podívat na další chystané události v kalendáři akcí na webu.

Nové aktuality na webu

23. 9. 2022

Setkání neogrecistů a didaktický seminář

15. září 2022 se na ÚKS konalo setkání negrecistů z ČR, Slovenska, Maďarska, Slovinska, Ukrajiny, Polska a Řecka. Pedagogové diskutovali o podobě novořeckých studií a současných výzvách. 16. září následoval didaktický seminář s vyučujícími z Centra pro řecký jazyk v Soluni a z Thessalské univerzity.

Podrobnosti

23. 9. 2022

Nový web Zahraničního oddělení FF MU

Zahraniční oddělení FF M spustilo nové webové stránky, kde všichni (nejen) studenti najdou přehledné informace o tom, co udělat, když se rozhodnou vyjet do akademického světa. Stačí v sekci "Informace pro studenty" kliknout na záložku "Do světa" a je to! Případně jsou k dispozici i naši katedroví koordinátoři. Tak neváhejte a vyrazte do světa!

Podrobnosti

Žádné další nové aktuality momentálně na webu nejsou. Kliknutím sem se můžete podívat na starší články.

© 2024
Masarykova univerzita

Facebook     Instagram     Youtube