Blahopřejeme Vám k přijetí! Můžete těšit na zajímavé přednášky, exkurze a zahraniční výjezdy, ale také na bohatý spolkový život.

Web ústavu  |  2022
10. 6. 2022, 15:58

Vítejte na Ústavu klasických studií!

Těšíme se na Vás, těšte se také

Milý kolego,

je mi potěšením, že Vám mohu poblahopřát k přijetí na některý ze studijních programů Ústavu klasických studií Filozofické fakulty Masarykovy univerzity. Jsme ústav spíše malý, o to však k sobě máme blíže. Těšíme se, že již brzy rozšíříte naše řady a budete společně s námi nahlížet do fascinujího světa starověku a středověku, jejich jazyků a literatur, a nebo jak budeme společně pronikat do neméně fascinujících tajů jazyků moderních, které se z těch starověkých zrodily. Na co všechno dalšího se můžete těšit, zjistíte níže.

Katarina Petrovićová
vedoucí ústavu

Jarní studijní soustředění v přírodě na Vysočině

Tradičně po Velikonocích s námi můžete vyrazit na týden do Daňkovic na studijní soustředění, kde si nejen intenzivně procvičíte jazyky a vyslechnete si zajímavé přednášky, ale neméně intenzivně (ve večerních až brzkých ranních hodinách) také utužíte kolektiv. A mimochodem tam výborně vaří.

 

Mimořádné přednášky hostujících profesorů

Kromě pravidelné výuky se můžete účastnit mimořádných přednášek zahraničních odborníků na nejrůznější témata od starověkých nápisů, přes reformaci a herezi 15. století až po moderní řeckou literaturu. Na podzim také na ústavu proběhne mezinárodní konference s řadou zajímavých příspěvků.

Bohatý spolkový život

Na ústavu působí studentský spolek, který pořádá různé kulturní akce (jako první se můžete těšit na pasování prváků), vydává podcast, a především hraje divadlo. Pokud vás zajímá starověká kultura a její oživování, můžete se zapojit do činnosti Antické společnosti. Studenti novořečtiny pravidelně pořádají Řecký filmový večer a při ústavu působí také Česká společnost novořeckých studií. A určitě se neváhejte připojit také k facebooové skupině našich studentů a využít ji k poznání spolužáků, nebo pokud budete s čímkoliv potřebovat pomoc.

Výpravy za antikou

Když nemáme zas tak moc antiky doma, vyrazíme za ní občas někam do zahraničí. Ať už je to (jen) muzeum ve Vídni, nebo třeba Řím či Řecko. V posledních letech to bohužel moc nešlo, ale to se určitě zase změní.

 

Studium v zahraničí

Nebo se můžete za poznáním cizích krajů vydat sami a využít některou z mnoha nabídek studijních pobytů, které nabízíme – od Salamanky až po Kypr. Vyjet můžete na celý semestr nebo třeba jen na letní školu.

Vybrané volitelné předměty podzimního semestru

Dějiny starověkého „sportu“  Externí odkaz

Pseudohistorie versus věda  Externí odkaz

Řečtina na cesty: jazyk a reálie (večerní online kurz)  Externí odkaz

Magic in the Graeco-Roman World  Externí odkaz

Antická mytologie: bohové  Externí odkaz

České a světové bestsellery v latinském překladu  Externí odkaz

Z řady dalších budete moct vybírat v registračních šablonách svých studijních programů, hned jak se zapíšete do studia. Tak nezapomeňte do 15. června vložit do e-přihlášky své maturitní vysvědčení a 11. července pak provést online zápis do studia!

Odkaz  Web ústavu Odkaz  Facebooková skupina studentů ÚKS Odkaz  Informace k zápisu

© 2024
Masarykova univerzita

Facebook     Instagram     Instagram     Youtube