Přejít na web ÚKS  |  14. 1. 2022, 17:10

Newsletter Ústavu klasických studií FF MU

Nadcházející akce

18. 3.

Certamen Latinum – moravské zemské kolo

I v letošním roce se na našem ústavu uskuteční moravské zemské kolo tradiční středoškolské olympiády v latinském jazyce.

Podrobnosti

22. 3.

Mezinárodní simultánní čtení Aristofana

Ústav klasických studií se opět připojí k celosvětovému veřejnému čtení z děl řeckých a latinských autorů. Letos přijde na řadu Aristofanův Ženský sněm. Čtení bude streamováno také online.

Podrobnosti

23. 3.

Třetí setkání učitelů latiny a dějepisu

I na jaře pokračujeme ve vzdělávacím programu (nejen) pro středoškolské učitele. Na programu setkání bude recepce Vergilia na Ukrajině a využití filmu ve výuce latiny.

Podrobnosti

9. 4.

Mešita: Architektura, funkce, význam

Mešita je architektonickou manifestací islámu. Musí však mít kopuli a minaret? Jakým historickým vývojem prošla její architektura a jakým výzvám čelí architekti mešit v moderní době? Na tyto a další otázky odpoví arabista Mgr. Martin Rudiš, Ph.D. 

Podrobnosti

15. – 18. 4.

Studijní soustředění 2024

Studijní soustředění v Daňkovicích u Sněžného se bude konat ve čtecím týdnu od 15. do 18. dubna 2024.

Podrobnosti

Jsou zobrazeny pouze akce, které se konají v následujících dvou měsících. Kliknutím sem se můžete podívat na další chystané události v kalendáři akcí na webu.

Nové aktuality na webu

11. 1. 2022

Filozofickou fakultu povede doc. Irena Radová

V následujících čtyřech letech povede Filozofickou fakultu MU doc. Irena Radová z Ústavu klasických studií. Jako kandidátka na děkanku byla zvolena na volebním zasedání Akademického senátu FF MU (10. ledna). Její volbu ještě musí potvrdit rektor MU.

Podrobnosti

11. 1. 2022

Přístup do databáze Loeb Classical Library

Skvělá zpráva nejen pro studenty klasických studií! Byl zakoupen trvalý přístup do databáze Loeb Classical Library, která nabízí více než 500 svazků řecké a latinské literatury včetně anglických překladů. Najdete zde epickou a lyrickou poezii, tragédii a komedii, filozofii, řečnictví, díla z matematiky a dalších oblastí.

 

Podrobnosti

Žádné další nové aktuality momentálně na webu nejsou. Kliknutím sem se můžete podívat na starší články.

© 2024
Masarykova univerzita

Facebook     Instagram     Youtube