Přejít na web ÚKS  |  10. 9. 2021, 17:10

Newsletter Ústavu klasických studií FF MU

Nadcházející akce

18. 3.

Certamen Latinum – moravské zemské kolo

I v letošním roce se na našem ústavu uskuteční moravské zemské kolo tradiční středoškolské olympiády v latinském jazyce.

Podrobnosti

22. 3.

Mezinárodní simultánní čtení Aristofana

Ústav klasických studií se opět připojí k celosvětovému veřejnému čtení z děl řeckých a latinských autorů. Letos přijde na řadu Aristofanův Ženský sněm. Čtení bude streamováno také online.

Podrobnosti

23. 3.

Třetí setkání učitelů latiny a dějepisu

I na jaře pokračujeme ve vzdělávacím programu (nejen) pro středoškolské učitele. Na programu setkání bude recepce Vergilia na Ukrajině a využití filmu ve výuce latiny.

Podrobnosti

9. 4.

Mešita: Architektura, funkce, význam

Mešita je architektonickou manifestací islámu. Musí však mít kopuli a minaret? Jakým historickým vývojem prošla její architektura a jakým výzvám čelí architekti mešit v moderní době? Na tyto a další otázky odpoví arabista Mgr. Martin Rudiš, Ph.D. 

Podrobnosti

15. – 18. 4.

Studijní soustředění 2024

Studijní soustředění v Daňkovicích u Sněžného se bude konat ve čtecím týdnu od 15. do 18. dubna 2024.

Podrobnosti

Jsou zobrazeny pouze akce, které se konají v následujících dvou měsících. Kliknutím sem se můžete podívat na další chystané události v kalendáři akcí na webu.

Nové aktuality na webu

3. 9. 2021

Nový online kurz Řečtina na cesty i "klasické" jazykové kurzy pro veřejnost

Nový online kurz Řečtina na cesty: jazyk a reálie se zaměří nejen na základy jazyka, ale i na informace pro cestovatele, řecké památky, hudbu, dějiny, kuchyni aj. V rámci CŽV otevíráme i "klasické" kurzy novořečtiny pro veřejnost, které budou probíhat prezenční formou.

Podrobnosti

3. 9. 2021

Nový předmět: Řecká hudba od antiky po současnost

Kde hledat počátky řecké hudby? Jak se vyvíjela v antice, Byzanci a jaké jsou současné trendy? Chcete se dozvědět, odkud pochází buzuki, jaké další nástroje řečtí hudebníci používali a požívají, co je to rebetiko a řadu dalších informací? K účasti v kurzu nejsou třeba speciální znalosti hudební teorie ani znalost řečtiny.

Podrobnosti

Žádné další nové aktuality momentálně na webu nejsou. Kliknutím sem se můžete podívat na starší články.

© 2024
Masarykova univerzita

Facebook     Instagram     Youtube