Přejít na web ÚKS  |  23. 7. 2021, 17:11

Newsletter Ústavu klasických studií FF MU

Nadcházející akce

18. 3.

Certamen Latinum – moravské zemské kolo

I v letošním roce se na našem ústavu uskuteční moravské zemské kolo tradiční středoškolské olympiády v latinském jazyce.

Podrobnosti

22. 3.

Mezinárodní simultánní čtení Aristofana

Ústav klasických studií se opět připojí k celosvětovému veřejnému čtení z děl řeckých a latinských autorů. Letos přijde na řadu Aristofanův Ženský sněm. Čtení bude streamováno také online.

Podrobnosti

23. 3.

Třetí setkání učitelů latiny a dějepisu

I na jaře pokračujeme ve vzdělávacím programu (nejen) pro středoškolské učitele. Na programu setkání bude recepce Vergilia na Ukrajině a využití filmu ve výuce latiny.

Podrobnosti

9. 4.

Mešita: Architektura, funkce, význam

Mešita je architektonickou manifestací islámu. Musí však mít kopuli a minaret? Jakým historickým vývojem prošla její architektura a jakým výzvám čelí architekti mešit v moderní době? Na tyto a další otázky odpoví arabista Mgr. Martin Rudiš, Ph.D. 

Podrobnosti

15. – 18. 4.

Studijní soustředění 2024

Studijní soustředění v Daňkovicích u Sněžného se bude konat ve čtecím týdnu od 15. do 18. dubna 2024.

Podrobnosti

27. 4.

Čtvrté setkání učitelů latiny a dějepisu

Zakončujeme běh vzdělávacího programu (nejen) pro středoškolské učitele. Na programu setkání bude Jan Amos Komenský, jak ho neznáte, a využití obrazu ve výuce latiny.

Podrobnosti

Jsou zobrazeny pouze akce, které se konají v následujících dvou měsících. Kliknutím sem se můžete podívat na další chystané události v kalendáři akcí na webu.

Nové aktuality na webu

19. 7. 2022

Příměstský tábor zavedl odvážlivce až do podsvětí

Pomohli odtamtud Herkulovi dovést Kerbera a splnit tak jeden z jeho úkolů. Při plnění těch dalších se naučili střílet z luku, vyzkoušeli si zkrotit tok řeky a získali spousty dalších užitečných dovedností. Podívejte se, jak vypadal nový příměstský tábor Ústavu klasických studií FF MU.

Podrobnosti

20. 7. 2021

Příležitost pro studenty: práce na korpusu středolatinských textů

Oddělení středověké lexikografie (Kabinet pro klasická studia FlÚ) hledá pomocné vědecké síly pro přípravné práce na korpusu středolatinských textů. Práce je vhodná pro studenty latiny, doktorandy a zájemce o filologii a medievistická studia.

Podrobnosti

Žádné další nové aktuality momentálně na webu nejsou. Kliknutím sem se můžete podívat na starší články.

© 2024
Masarykova univerzita

Facebook     Instagram     Youtube