Darmojed v České televizi a v Českém rozhlase

O Plautova Darmojeda v podání našich studentů projevila zájem Česká televize i Český rozhlas.

23. 1. 2018 Tomáš Weissar

Studenti našeho ústavu připravili během podzimního semestru 2017 inscenaci nového českého překladu dosud nepřeložené Plautovy komedie Curculio aneb Darmojed. Reportáž o tomto jejich počinu odvysílala 23. ledna 2018 v celostátním poledním zpravodajství Česká televize. Dalších dvou repríz se pak reportáž dočkala týž den v jihomoravské mutaci Událostí v regionech a ve večerních Událostech z kultury.

Záznam reportáže můžete zhlédnout zde.

Kromě diváků ČT se mohli o inscenaci dozvědět také posluchači Českého rozhlasu Vltava, kde o ní v ranní Mozaice 24. ledna promluvila spoluautorka překladu dr. Eliška Poláčková.

Záznam rozhovoru naleznete zde cca v 7:10.