Co trápí studenty a zaměstnance fakulty? Především vlastní lenost a zlořády světa

Průzkum lístečků vyhozených spolu s konšely z okna při První brněnské defenestraci přinesl znepokojivé výsledky: studenti i zaměstnanci fakulty jsou sebekritiční, mají suicidální sklony, špatné vztahy v rodině a obecně nahlíží svět velmi pesimisiticky.

28. 11. 2019

Z okna učebny B2.52 ve čtvrtek 21. listopadu 2019 letěly mnohé osoby a věci. Členové akademické obce prostřednictvím norimberských trychtýřů vložili konšelům do hlav několik konkrétních lidí z filozofické fakulty (ať už dohledatelných či nedohledatelných v ISu), předmětů či dokonce akademických nebo děkanátních pracovišť. Z lidí mimo fakultu často z okna letěli rodinní příslušníci nebo expartneři. Obecně pak lidé zlí, hloupí a omezení.

Studenty a zaměstnance fakulty trápí také nejrůznější zlořády světa jako například nedostatek informací o pohanské mytologii nebo kvalita hollywoodské produkce. Speciální zmínku si zaslouží tatarská omáčka. Znepokojivý je ovšem velmi signifikantní výskyt sebekritických proklamací a samozřejmě se našlo také několik lístečků, jejichž obsah jsme museli cenzurovat.

Za velice pozitivní lze nicméně považovat skutečnost, že po celou dobu sběru defenestračních lístečků nikdo nezcizil propisku Ústavu klasických studií, která byla k tomuto účelu umístěna na stolek u konšelů. Ve srovnání se sběrem reformačních tezí, který byl organizován před dvěma lety a při němž organizátoři nestíhali doplňovat k reformační urně další a další IKEA tužky, jde o jev velmi potěšující.

Kompletní statistiku zachycuje přehledně soustava grafů níže (v pdf ke stažení zde).

Připomeňte si První brněnskou defenestraci na pracovním videozáznamu